Siłacze na deskach PWSZ

Data: 10-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Siłacze na deskach PWSZ

Hala sportowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile była areną zmagań młodych atletów. Mowa o trzeciej edycji Mistrzostw Uczelni o Puchar Rektora  w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, a także o 2. Pucharze Starosty Pilskiego, adresowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w tej atletycznej dyscyplinie sportu wzięły udział studentki, które wystartowały w konkurencji promocyjno - pokazowej.

- Z satysfakcją po raz kolejny objąłem patronat nad zmaganiami uczniów ze szkół średnich. Jestem wielkim orędownikiem sportu i zawsze kibicuję młodzieży, która kształtuje swój charakter poprzez wysiłek fizyczny. Gratuluję wszystkim uczestnikom zmagań w tej niełatwej konkurencji – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

W rywalizacji pod honorowym patronatem starosty pilskiego padły następujące rezultaty:

Kategoria do 75 kg

1. Mateusz Tchorek -  ZSE - 100 kg

2. Gerard Tomaszewski - I LO - 97,5 kg

3. Łukasz Daszkiewicz - ZSG - 95 kg

Kat. do 90 kg

1. Mateusz Guła - ZSE - 135 kg

2. Dawid Jeziorski - ZSP 1 - 115 kg

3. Hubert Przybył - ZS im. Staszica - 110 kg

Kat. pow. 90 kg

1. Kamil Czech - ZS im. Staszica - 135 kg

2. Patryk Wiśniewski - ZSP 1 - 130 kg

3. Kacper Wylegała - ZSP 3 - 110 kg

W rywalizacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, drugie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile, natomiast trzecie Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. W imprezie uczestniczyło 51 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi  zawodnicy wyróżnieni zostali medalami, okolicznościowymi upominkami oraz pucharami ufundowanymi przez starostę pilskiego.